Home Forum Consiliere psihologica Am nevoie de ajutor!!

Etichetat: , ,

Acest subiect conține 4 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Rox acum 3 ani, 7 luni.

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)
  • Autor

Rox
    Participant

Am 29 ani si am divortat de aprox un an. Ce a inceput atat de frumos se termina atat de urat. Eu mi-am dorit mereu macar un copii, fiind crescuta cu multi frati si surori. El nu vroia nici macar un copil. Asta ca sa aflu ca la 5 ani dupa ce ne-am casatorit el avea un copil de 3 ani cu nasa noastra de cununie. Nu ma gandeam niciodata ca se poate intampla asa ceva. Imaginati-va ce durere imensa am simtit cand am aflat. Nu numai ca mi-am pierdut increderea in el, dar acum mi-e frica sa ma implic intr-o relatie pt ca am senzatia ca orice relatie se va termina in lacrimi. Cum fac sa-mi revin???

Cosmina Pacurar
    Cosmina Pacurar
    Participant

Buna ziua,
    Cu siguranta vestea aflata a produs un soc puternic, venit sa bulverseze tot ceea ce stiati legat de dvs si relatia pe care ati avut-o. Sedintele de psihoterapie va pot ajuta sa faceti ordine in mintea si sufletul dvs si sa va regasiti.
    Uneori ne e mai dificil sa recreem universul nostru dupa ce acesta a fost zguduit de vesti si intamplari la care cu siguranta nu ne asteptam. Dar cu putina rabdare si incredere cred ca o sa va reveniti.
    CosminaP

Rox
    Participant

Cum as putea sa-mi revin? Mi-am irosit tineretea cu el, mi-am irosit viata cu un om pe care nu l-am cunoscut deloc. Acum mai am putin si schimb prefixul, sunt divortata si fara copil, fara o relatie normala si fericita. Nu reusesc deloc sa depasesc momentul si sa acept apropierea altcuiva. Mi-e foarte teama sa fiu cu altcineva…

Cosmina Pacurar
    Cosmina Pacurar
    Participant

A face pace cu trecutul intr-o forma care sa ne lase sa mergem inainte poate sa fie un proces mai indelungat si care la inceput pare imposibil. Totusi nu este. Din pacate nu ne putem intoarce inapoi sa schimbam ceve ce a fost. Dar putem sa invatam din acele experiente astfel incat pe viitor sa nu le mai repetam. Imi e greu sa “dau sfaturi” despre cum. Rolul unui psihoterapeut nu e sa dea sfaturi, ci mai degraba sa va ajute sa gasiti cea mai buna cale pe care dvs sa mergeti mai departe.

Rox
    Participant

Simt ca e un cerc vicios: cu cat imi doresc mai mult sa trec peste, cu atat ma consum mai mult. El a ramas cu nasa – asa zisul parinte spiritual, si cu copilul lor. Eu am ramas fara sot, fara copil, fara speranta.
    Dar s-a terminat! Imi propun sa depasesc momentul. Sper sa-mi si iasa…

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development